Дирекция за национален строителен контрол (ДНСК) се чуди дали да обжалва съдебното решение, което отмени спирането на строителството на скандалния небостъргач "Златен век" в столичния квартал "Лозенец".
Още: Обвинения в преврат и зависимости от Пеевски: СОС запази новото ръководство на "Метрополитен"
Още: Лоша миризма и лай: Жена отглеждала 48 кучета в столичен апартамент (ВИДЕО)
Институцията иска първо да се запознае с мотивите на Административния съд в София и да "извърши анализ и преценка на необходимостта от обжалване на първоинстанционния съдебен акт", посочват от строителния регулатор в съобщение до медиите.
Жалбата се подава в 14-дневен срок от деня на съдебното решение, припомниха от ДНСК.
Вчера софийският административен съд отмени заповедта за спиране на изграждането на "Златен век" на фирма "Артекс". По-рано през юли бе съобщено, че строежът е само замразен.
Още: Община Елин Пелин проведе кръгла маса с представители на училища от Софийска област
На 6 април ДНСК връчи констативен акт на "Артекс", а на 15 април спря строежа с два мотива - нарушение по време на строителството и липса на презаверено разрешение за строеж. След като е връчена заповедта на фирмата, която го строи, има буферен период, в който компанията може да обжалва.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Близо милион водомери-фантоми в София: Общински съветник алармира
Още: Дупката на Цариградско шосе се разширява и процъфтява (СНИМКИ)
Спирането стана заради констатации на ДНСК за структурно изменение на проекта на сградата, без това да е надлежно отразено и защото всъщност строителите и надзора на строежа са едни и същи - т.е. собствениците на "Артекс" хем строят, хем сами се проверяват как строят. Спирането стана след среща при Бойко Борисов, а "Артекс" обжалва в съда.
В началото на април строителят съобщи в изявление до медиите, че преустановява строежа на "Златен век", съобразявайки се с разпореждането на министър-председателя Бойко Борисов.
Строителната фирма "Артекс" се озова в центъра на скандала с апартаментите на властта на преференциални цени. Оказа се, че хора от властта са купували апартаменти от фирмата на цени, няколко пъти по-ниски от пазарните.
Още: „Трябват 16, а не 8 влака“: Новият директор на столичното метро за завишената обществена поръчка
Още: Братоев продължава да ръководи "Метрополитен": Имам всички управленски функции