Борисов: Имаме план за мигрантите (ВИДЕО)

04 март 2020, 10:54 часа • 4003 | прочитания

"След днешните срещи имаме план, да видим дали той ще може да се изпълни". Това съобщи в началото на правителственото заседание премиерът Бойко Борисов и допълни, че се полагат големи усилия да се реши мирно конфликтът между Гърция и Турция - и страните да се върнат към нормалните ангажименти.

Още: Киселова: Хоризонтът на кабинета е отвъд 4 юни

Още: Жельо Бойчев: Видя се, че няма алтернатива на това мнозинство

"Досега с председателя на Европейския съвет Шарл Мишел имахме среща, полагаме огромни усилия чрез дипломация, мир и разбирателство да потушим този конфликт", каза Борисов, цитиран от БГНЕС.

"Хиляди хора страдат, напрежението расте. Това не е добро за региона, за инвестициите, за туризма и за бизнеса, а и при този коронавирус опасността от такива големи групи хора на едно място е още по-голяма", допълни премиерът по повод напрежението на границата между Турция и Гърция, на която хиляди бежанци чакат да влязат в Европа.

Каква е ситуацията там, вижте НА ЖИВО В ТОЗИ МАТЕРИАЛ.

Още: Васил Тончев: Нещата се нормализираха, след като Пеевски стана част от управляващото мнозинство

Още: Стойнев: Алтернатива няма, правителството продължава да работи (ВИДЕО)

Малко по-рано от правителствената пресслужба уточниха, че по време на срещата им Бойко Борисов е заявил: "Европейският съюз е с водещо значение за поддържането на мира и стабилността в региона в контекста на мигрантската криза. Затова продължаваме задълбочаването на диалога и общите европейски действия, трябва да намерим трайни решения. Европа се нуждае от обща емигрантска политика, от спешни решения, които съм убеден, че могат да бъдат постигнати само в диалог с всички засегнати страни, включително и Турция".

Българският премиер е подчертал, че от ключово значение е управлението на миграцията в настоящия момент да се извършва по всеобхватен и координиран начин, в съответствие с принципите на солидарността и споделената отговорност.

След това премиерът публикува профила си във Facebook и видео, на което изпраща своя гост. Председателят на Европейския съвет Шарл Мишел замина от София за Анкара.

Още: Делян Пеевски пак спаси правителството (ВИДЕО)

Още: Защо не Канада в ЕС и кога Балканите ще са част от реформиран съюз: Идеи и срокове (ВИДЕО)

Как го посрещна тази сутрин премиера ВИЖТЕ ВИДЕОТО ТУК.

 

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Любов Павлова
Любов Павлова Отговорен редактор
Новините днес