Издават книга за Ордена за храброст навръх 6 май. Предисловието е написано лично от цар Симеон II – Велик магистър на българските ордени.
По-голямата част от съвременните български държавни отличия са исторически свързани с наградната система на Царство България.
Носители на ордени, медали и почетни знаци са ярки личности от следосвобожденската ни история, насърчени за своя принос в развитието на военното дело, дипломацията, икономиката, науката и културата.
Това разказват от сдружение „Българска история“, които издават книгата „Орденът за храброст сред отличията на Царство България“ навръх 6 май. Автор на произведението е Юли Грънчаров, а откъс може да прочетете тук.
В продължение на осем години авторът черпи информация и опит от авторитетни изследователи и страстни колекционери, допълват още издателите. В подготовката на труда си среща подкрепата на чуждестранни аукционни къщи и официални институции, сред които Музея на ордена на Почетния легион (Париж, Франция), Българския монетен двор и Фонда за опазване на историческото наследство „Цар Борис и Царица Йоанна“.
Нещо повече, предисловието на албума е написано лично от Цар Симеон II – Велик магистър на българските ордени.
Увлекателният текст и богатият снимков материал ще разкрият пред читателя как са създадени и развивани българските отличия; каква е разликата между орден, медал и почетен знак; къде са били изработвани през годините; кои личности и за какви заслуги са награждавани, уточняват от „Българска история“.
Изданието ще бъде налично в книжарниците от 6 май, а вече може да бъде поръчано и онлайн.