19-годишният футболист на ЦСКА Петко Панайотов е един от талнтливите полузащитници на България. Той е юноша на Левски, но това не му попречи да накаже "сините" във Вечното дерби и да накара Сектор "Г", както и целия щаб на "армейците", да избухнат. Младият халф даде интервю за „Тема Спорт“, в което коментира адаптацията си в първия отбор и преминаването си от „Герена“ в Борисовата градина.
Целите на Петко Панайотов
„Мога да говоря три чужди езика – испански, португалски и английски. Първите два научих в гимназията. Това много ми помага, защото имам комуникация с всички съотборници. Най-силното качество в характера ми е, че не се отказвам и работя много, за да постигна целите си. А чисто футболно – подкрепа на атаката от втора позиция. Относно слабостите ми смятам, че е комплексно. Има много неща, които трябва да подобря, не е само едно, със сигурност. Краткосрочната ми цел е да се наложа в първия отбор на ЦСКА. Средносрочна – да стана шампион с ЦСКА и дългосрочната е да осъществя хубав трансфер в силно първенство в чужбина“, заяви Панайотов пред „Тема Спорт“.
ОЩЕ: Емблематичен белгийски клуб хвърли око на новия любимец на Сектор „Г“
Припомняме, че Панайтов дебютира в дербито, влизайки от пейката в 83-ата минута. Само 120 секунди по-късно той беше в прегръдките на своите съотборници, след като ударът му попадна във вратата на Матей Маркович. Така, с първото си попадение в елита, Панайотов се превърна в първия българин, който вкарва гол за ЦСКА срещу Левски за първи път от 7 години насам.