След повече от месец: Крумовград най-накрая вкара гол и остави Септември с 0 точки (ВИДЕО)

31 август 2024, 23:17 часа • 1642 прочитания

Крумовград отбеляза гол за пръв път от 19 юли насам и се наложи с 2:0 над Септември София в двубой от седмия кръг на efbet Лига. Матеус Де Соуза вкара две попадения за домакините на стадиона в "Коматево" пред по-малко от стотина души. Така родопчани сложиха край на серията си от пет поредни загуби в елита, а столичани останаха с нулев точков актив.

Бразилски голове донесоха успех на Крумовград

Началото на срещата се забави заради неработещ прожектор на базата в пловдивския квартал "Коматево". Димитър Шейтанов трябваше да демонстрира рефлекс още в първите минути, тъй като момчетата на Рибарски натиснаха. В средата на полувремето обаче вратарят нямаше какво да стори, когато Луан центрира към Матеус, който откри резултата.

ОЩЕ ОТ ПЪРВА ЛИГА: Спартак Варна и Левски не намериха път към гола, но остават на върха в Първа лига (ВИДЕО)

ВАР-ът на Actualno

Една и съща комбинация за двата гола

Крумовград стартира добре и след почивката. Отново комбинация между Луан и Матеус позволи на втория да удвои аванса на тима си. В 60-ата минута Али пропусна добра възможност. До края на мача Септември опита да отговори, но без успех.

ОЩЕ ОТ ПЪРВА ЛИГА: ЦСКА на Томаш се спука да пропуска, сгреши и загуби от Ботев Пловдив (ВИДЕО)