Още три отбора се наредиха на опашката за млад нападател на Ботев Пловдив

03 юли 2023, 13:59 часа • 1388 | прочитания

Още три отбора се наредиха на опашката за младия нападател на Ботев Пловдив Уме Емануел. Става въпрос за белгийския гранд Андерлехт, както и за френските Бордо и Валансиен. Това съобщиха медиите в двете страни. Както е известно, преди седмица стана ясно, че Стандарт Лиеж проявява сериозен интерес към 18-годишния футболист.

Още: Веласкес отсече: Сметките се правят в края на сезона (ВИДЕО)

Още: "Златната резерва" на Левски, която може да пренапише 111-годишната история на "сините"

Ботев иска космическа сума 

Ръководството на Ботев Пловдив е готово да се раздели с нигерийския младежки национал, но при условие, че се намери кой да плати 3 милиона евро за правата му. Сумата е доста надута като се има предвид, че Емануел е оценен от авторитетния сайт „Transfermarkt“ на 400 хиляди евро. Именно толкова предлагат и евентуалните му купувачи.

Още: Арда атакува Европа с бюджет от 9 милиона лева, родопчани отмъкват капитана на ЦСКА 1948 без пари

Още: Стана ясно бъдещето на един от най-добрите млади треньори в България

Няма кой да извади толкова пари 

Още: Бивш шеф в ЦСКА разкри за атаки срещу Томаш и призова клуба да го защити

Още: Треньорът на Ботев Пд алармира: Нямаме заплати от два месеца, през лятото си тръгвам

За момента изглежда, че няма да се намери кандидат, който да извади исканите от „канарчетата“ пари и нигериецът ще остане на „Колежа“ и през новия сезон. През изминалата кампания той изигра 14 мача в Първа лига, в които се отчете с едно попадение.

Онзи ден Ботев привлече национал на България.

Още: Сираков клекна: Левски развързва кесията, за да задържи водещ халф

Още: Обрат! Бивш играч на емблематичен клуб от Първа лига засега излезе на свобода

Очаквайте рубриката "ВАР-ът на Actualno" с футболни коментари и анализи

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Бойко Димитров
Бойко Димитров Отговорен редактор
Новините днес