Нова звезда изгря на "Колежа": Ботев Пловдив взе аванс преди реванша в Лига на конференциите (ВИДЕО)

08 август 2024, 22:57 часа • 1582 прочитания

Ботев Пловдив надви с 2:1 Жрински Мостар в първия двубой от третия квалификационен кръг на Лигата на конференциите. Самуел Акере откри резултата с красив гол през първото полувреме. Марио Чуже възстанови паритета в 77-ата минута, но новото попълнение на "канарчетата" Алекса Мараш донесе успеха за "жълто-черните".

Ново попълнение носи успеха на Ботев срещу Жрински Мостар

Вратарят на гостите Марко Марич трябваше да демонстрира своя рефлекс още в 10-ата минута, за да отрази изстрел на Акере. Малко по-късно Ханс Кристиан Бернат "върна жеста" и спаси с крак удар на Марио Чуже. Кристиан Нвачукву пропусна още един шанс за Ботев, преди в 35-ата минута Акере да реализира много хубаво попадение за 1:0.

ОЩЕ: Официално: Ботев Пловдив представи новия си нападател (СНИМКИ)

👏👏👏

Публикувахте от Botev Plovdiv в Четвъртък, 8 август 2024 г.

"Канарчетата" с гол аванс преди реванша

След почивката Мартин Секулич изтърва сам срещу вратаря. Стражът на "канарчетата" пък показа класата си в 73-тата минута, когато отрази шут на Нардин Мулахусейнович. Само 240 секунди по-късно Марио Чуже изравни. Няколко мига трябваха на "жълто-черните" да си върнат аванса. Новият нападател Мараш матира съперниковия страж, възползвайки се от пас на резервата Алек Корошец. В заключителната фаза голмайсторът пропусна да вкара още веднъж.

ОЩЕ: След като му счупиха крака: Оперираха успешно Текпетей в Австрия (СНИМКА)