Десподов вкара шедьовър, излезе от игра и ПАОК се издъни срещу тим на българин

27 октомври 2024, 22:58 часа • 510 прочитания

ПАОК направи сериозна издънка и сдаде върха в гръцкото първенство! "Черно-белите" загубиха с 1:2 у дома срещу ОФИ Крит в двубой от деветия кръг на местния шампионат. Капитанът на националния отбор на България Кирил Десподов изведе "двуглавите орли" напред в резултата с красиво попадение от пряк свободен удар, но това не бе достатъчно.

Шедьовър на Десподов не стигна на ПАОК

Бившият флангови състезател на Лудогорец и ЦСКА се разписа в 36-ата минута на мача от солидна дистанция. През втората част гол на ПАОК бе отменен заради засада. В 77-ата минута Десподов напусна терена и бе заменен от Андрия Живкович, за да започне кошмарът за "черно-белите".

ОЩЕ: Притиснат от времето: ПАОК отклони оферта от Русия за Кирил Десподов

Миг по-късно Фонтас изравни, възползвайки се от подаване на Салседо. След 120 секунди направилият асистенция също отбеляза и осъществи пълен обрат. Така "двуглавите орли" останаха със 17 точки, които им отреждат второ място - на 1 зад лидера Арис. ОФИ Крит, чийто резервен страж е Даниел Наумов, се намира на шеста позиция с 14 пункта.