ЦСКА прекъсна кошмарна серия и записа първа победа за сезона в мача на дебютите (ВИДЕО)

27 юли 2024, 20:53 часа • 1743 прочитания

ЦСКА постигна категоричен успех с 3:1 над Хебър Пазарджик в двубой от втория кръг на Първа лига и прекъсна своята лоша серия от 6 мача без победа в родния елит. Станислав Шопов откри резултата в 18-ата минута, а в края на първото полувреме Марселиньо удвои аванса на "армейците". В заключителната фаза на сблъсъка Георги Чорбаджйиски реализира дебютен гол за А отбора на столичния гранд. 120 секунди по-късно Набил Макни се разписа за гостите.

Така тимът на Томислав Стипич завоюва първи три точки през новия сезон след загубата от Лудогорец в предния кръг. На Националния стадион "Васил Левски" дебют за ЦСКА направиха Иван Тасев и Йоан Борносузов.

ЦСКА победи категорично Хебър

Домакините наложиха своето темпо от самото начало. Натискът им се ознаменува с попадение в 18-ата минута. Тибо Вион изведе Джонатан Линдсет зад гърба на отбраната, а норвежецът центрира към Шопов, който с помощта на рикошет изведе ЦСКА напред в резултата. "Червените" не спряха да атакуват. Най-активен бе Тобиас Хайнц.

ОЩЕ: Томислав Стипич обяви голяма новина и засипа с похвали новия в ЦСКА (ВИДЕО)

ВАР-ът на Actualno

Хайнц уцели греда, Тасев дебютира

При първия му опит Петър Дебърлиев се намеси, а по-късно напречния стълб спаси Хебър. В 44-тата минута логичното все пак се случи. Кареасо стреля от средна дистанция с по-слабия си ляв крак и вкара за 2:0. До почивката Скаршем и Санянг пропуснаха да се разпишат. През втората част темпото значително спадна, а Иван Тасев направи официален дебют за "армейците".

Чорбаджийски с дебютен гол за ЦСКА

Георги Чорбаджийски пробва късмета си, но съперниковият вратар внимаваше и изби. Четвърт час преди да изтече редовното време младият нападател пропиля нова златна възможност, но в 81-вата минута изкупи греховете си. Той се възползва от пас на Марселиньо и реализира дебютен гол за А отбора на ЦСКА. Само 120 секунди по-късно Макни намали изоставането на гостите с диагонален шут. В 87-ата минута новото попълнение на столичния гранд Йоан Борносузов замени Чорбаджийски.

ОЩЕ: ЦСКА не може да се отърве от Амос Юга, на халфа му се остава