Червен картон, голове и обрати: Арда и Черно море сътвориха шоу в Кърджали (ВИДЕО)

03 май 2023, 20:14 часа • 1909 прочитания

Отборите на Арда и Черно море не успяха да се победят в драматично равенство 2:2 в Кърджали в мач от 29-ия кръг на Първа лига. "Моряците" поведоха в резултата, но допуснаха пълен обрат, а в края на мача все пак успяха да се преборят за поне точка в сблъсъка.

В 35-ата минута 27-годишният бразилски нападател Мишаел успя да се разпише във вратата на Арда и да даде аванс на варненци. След почивката обаче младият мавритански нападател Ел Мами Тетах успя да вкара два гола в рамките на пет минути - в 51' и в 56'.

В 82-ата минута домакините останаха с човек по-малко, след като защитникът Умар Сако получи директен червен картон. Черно море направи късен щурм и стигна до изравнително попадение чрез друг бразилски нападател - Матеуш Машадо.

Така двата тима поделиха точките, като Черно море остава пети в подрежднето с 50 точки, а Арда е осми с 41 точки. В последния кръг Черно море приема Спартак Варна, а Арда гостува на Локомотив София.

По-рано през деня Спартак изпусна да бие ЦСКА 1948 в късно голово шоу във Варна (ВИДЕО)