Феноменален Везенков класира Олимпиакос за плейофите в Евролигата (ВИДЕО)

16 март 2023, 23:13 часа • 3310 прочитания

Александър Везенков продължава да блести за Олимпиакос! С победен кош на българина шест секунди преди края на срещата гръцкият гранд си осигури участие в плейофите на Евролигата, надделявайки като гост над Жалгирис със 74:72 (15:17, 25:17, 21:15, 13:23).

Спортист номер 1 на България за 2022 година бе най-полезен за отбора си, завършвайки с 25 точки, 8 борби, 2 асистенции и 2 откраднати топки за 30 минути на терена. Националът ни премина границата от 2000 отбелязани точки в турнира.

ОЩЕ: Звезда на Барса няма съмнения, че Везенков е №1 в Евролигата

Гърците пропиляха аванса си от 61:49 след третата четвъртина. Домакините стигнаха до 69:69 при оставащи три минути в мача. Жалгирис дори обърна до 72:70 в своя полза, но Олимпиакос изравни. В последните шест секунди феноменалният Везенков реализира победния кош за гостите от трудна позиция.

Успехът бе трети пореден и общо 21-ви за гръцкия тим, който оглавява временното класиране. Съставът на Жалгирис заема девета позиция с актив от 15 победи и 14 загуби.