„Имаме задължение да дадем възможност на гражданите на Македония да използват демократичните си права и да получат шанс да изкажат своето мнение по отношение на договора за разрешаване на спора за името“, заяви премиерът на Македония Зоран Заев след срещата си с председателя на основната опозиционна партия ВМРО-ДПМНЕ Християн Мицковски, цитиран от пресслужбата на правителството, предава "Фокус".
Още: Македонският премиер се срамува от пълното име на страната си
Още: Силите на НАТО в Косово провеждат учение в Прищина за справяне с масови безредици (СНИМКИ)
Той каза на опозиционния лидер, че те, както и опозицията, трябва да осигурят справедлив шанс за гражданите, да кажат последната си дума на референдум.
В съобщението се посочва, че на срещата Заев е направил предложение политическите субекти да се обединят около идеята за референдум и заради националните приоритети на Република Македония за членство в ЕС и НАТО.
„Имахме кратка среща с премиера Зоран Заев. Беше кратка, защото нямахме тема. Целият въпрос беше изчерпан в течение на вчерашния и днешния ден“, заяви председателят на ВМРО-ДПМНЕ Християн Мицковски след срещата със Заев.
Още: Ужасяващ инцидент в прочута млечна фабрика в Румъния: Има загинали
Още: "Българският диктат няма да мине": Християн Мицкоски е новият премиер на Северна Македония
„Нямам какво да добавя, вече го казах в прав текст на двете пресконференции, които дадох в течение на вчерашния и днешния ден. Така че нямаше никакви нови моменти, които можем да си кажем един на друг, освен това да повторим, че това за мен е капитулация, договор за капитулация на Република Македония“, подчерта Мицковски.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Най-голямата база на НАТО в Европа ще е съвсем близо до България
Припомняме, че във вторник премиерът на Македония Зоран Заев на пресконференция заяви, че Скопие и Атина са стигнали до решение на проблема. По негови думи, името на страната - Република Северна Македония – ще има превод на всички езици. Спорът между Македония и Гърция относно името на бившата югославска република, което съвпада с името на северния гръцки район, продължи около четвърт век.