В момента Истанбул е град на паралелни реалности. Екрем Имамоглу от опозиционната Републиканската народна партия се смята за победител на изборите и новия кмет на мегаполиса. Имамоглу не спира да го изтъква на ежедневните си пресконференции и дори го е написал на профила си в Twitter.
Но управляващата Партия на справедливостта и развитието постави транспаранти из целия град, на които президентът Реджеп Тайип Ердоган и кандидатът за кмет Бинали Йълдъръм благодарят на Истанбул за изборната победа.
Според предварителните резултати Имамоглу печели местните избори с около 20 000 гласа разлика. Но управляващите оспориха резултатите от Истанбул и поискаха повторни преброявания.
Разликата между него и Йълдъръм намалява, след като Регионалната избирателна комисия в мегаполиса нареди всички невалидни бюлетини да бъдат преброени.
Въпреки че спечели най-много гласове в цяла Турция, партията на Ердоган изгуби столицата Анкара и Измир. Тя оспорва победата на опозицията и в Анкара.
Президентът не е готов да се откаже от Истанбул - икономически център на Турция и негов роден град, който в миналото самият той управлява като кмет.
"Това не е любезно поведение. Имаме резултатите от избирателния съвет и знаем кой води", казва Имамоглу пред BBC по повод действията на управляващите.
Партията на Ердоган твърди, че невалидните гласове в избирателните секции са застрашили резултата, наричайки случилото се "най-голямото петно в турската демократична история".
Опозиционният кандидат естествено не е съгласен. "До вчера правителството и управляващата партия твърдяха, че Турция има най-надеждната система на гласуване, давайки ѝ най-висока оценка. Един милион души дежуреха на избирателните секции онази вечер. Ако е имало някаква подозрителна дейност, те са щели да го запишат и да изготвят писмен доклад - това е официалната процедура тук. Единственото ми обяснение, че в момента те си търсят извинения за провала си", обяснява Имамоглу.
Предизвикателството от страна на правителството доведе до обвинения в лицемерие. То отхвърли правото на опозицията да оспори спорния резултат от местните избори в Анкара през 2014 г.
А на референдума през 2017 г. за промяна на политическата система на Турция в полза на президента Ердоган, държавната избирателна комисия реши по време на преброяването да приеме за валидни и бюлетините без печати.
Опозиционните партии остро протестираха срещу тази несправедливост, но негодуванието им бързо беше заглушено от правителството.
Загубата на Анкара, Истанбул и няколко други големи градове ще бъде сериозен удар за Ердоган и може да бъде повратна точка след 16 години от неговото управление. Според мнозина това е началото на края на властта на президента.
"Всичко свършва. Партии, правителства, самият живот. Г-н Ердоган завърши 17-ата си година на власт. Има проблеми и неща, които не харесваме - но това е политически успех. Разбира се, един ден това ще има край", казва Имамоглу.
Очевидният успех на Републиканската народна партия в Истанбул възроди опозицията, отдавна отписана като умираща и раздробена. И това наруши аурата на непобедимостта на Ердоган.
Дали Екрем Имамоглу ще е следващият президент на Турция? "Само Господ знае", отговаря той.