Китайски лекари твърдят, че европейските им колеги повтарят направените грешки при борбата с разпространението на новия коронавирус в град Ухан, от където започна епидемията, съобщава Bloomberg.
Още: Македонският премиер се срамува от пълното име на страната си
Още: Силите на НАТО в Косово провеждат учение в Прищина за справяне с масови безредици (СНИМКИ)
Отбелязва се, че на първо място става дума за недостатъчна защита на медицинските работници, които ежедневно контактуват със заразените, особено отоларинголозите. "Лекарите са в много близък контакт с пациентите и затова те се заразяват толкова лесно. Трябва да научите лекарите и да обяснявате как да се предпазват", каза Дю Бин, ръководител на отделението за интензивно лечение в болницата на Медицинския колеж на Пекинския съюз.
Според Bloomberg, липсата на защитна екипировка и неразбирането на природата на вируса са били причина хиляди здравни работници да се разболеят през първите седмици на епидемията в Китай. Поне 46 от тях починаха.
Освен това китайските лекари припомниха необходимостта от провеждане на възможно най-много тестове, тъй като често заболяването може да бъде леко или безсимптомно.
Още: Ужасяващ инцидент в прочута млечна фабрика в Румъния: Има загинали
Още: "Българският диктат няма да мине": Християн Мицкоски е новият премиер на Северна Македония
„Не мога да си представя как е възможно да се идентифицират случаи и да се установят контакти на болните, ако не провеждате тестове“, каза Дю Бин. Отбелязва се, че навременното тестване за коронавирус се е превърнало в своеобразен показател за компетентността на националните правителства и здравните системи.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Най-голямата база на НАТО в Европа ще е съвсем близо до България
Епидемията от новата коронавирусна болест в Китай, избухнала в края на 2019 г., се разпространи в повече от 130 страни и бе призната за пандемия от Световната здравна организация (СЗО). По последни данни над 180 хиляди души са се заразили по света, а около 7 хиляди са починали.
Още: "Сърбия въведе комендантски час за хора над 65 години"