Във войната между Израел и "Хамас" досега са убити 41 журналисти. 36 от тях са палестински репортери, убити от израелски удари в ивицата Газа. Организацията "Репортери без граници" е подала жалба в Международния наказателен съд за военни престъпления срещу журналисти в Палестина и Израел и настоява за незабавна защита на журналистите.
Още: Изверги: Строшиха гръбнака и крайниците на украински модел (СНИМКИ)
Още: Седмица национален траур: Жертвите на земетресението в Мианмар вече са над 2000 (ВИДЕО)
Още: 11 палестински журналисти са загинали в Газа от началото на войната
„Повече от 50 медийни помещения са напълно или частично разрушени от израелски удари. Последният от тях е на бюрото на АФП. Никъде в Ивицата Газа журналистите не са в безопасност. Независимо дали се намират на открито, работят в палатки за пресата, разположени в близост до болници, или работят в домовете си или в импровизирани убежища заедно с близките си, репортерите в Ивицата Газа, които продължават да отразяват една от най-смъртоносните войни на този век, са в постоянна и непосредствена опасност от смърт.
Тази ситуация е трагедия за журналистиката. Нуждаем се от вашата подкрепа, за да можем да защитим журналистите“, се казва в изявлението на организацията.
Още: Ето от къде се вдъхновяват индийските сериали: Любов, заплахи за разчленяване и бой с метла (ВИДЕО)
Още: "Катаргейт" в Израел: Помощник на Нетаняху, пуснал секретни файлове, е задържан със свой колега
Още: Лекарите в Газа оперират без упойка