Промени размера
Аа Аа Аа Аа Аа

Северна Корея няма да постави ядрения си арсенал на масата за преговори

22 август 2017, 17:53 часа • 1520 прочитания

Северна Корея и САЩ излязоха с взаимни обвинения за военна заплаха и застрашаване на мира, предава Reuters, цитирана от "Фокус".

Още: След грешката: "Хамас" обявиха, че са предали тялото на Шири Бибас на Червения кръст

Още: В Газа: Израел затвори главния пропускателен пункт за доставки на помощи

Посланикът на Пхенян в ООН обяви, че Северна Корея никога няма да постави ядрения си арсенал на масата за преговори.

Американският пратеник в ООН заяви, че един от ключовите приоритети на президента Доналд Тръмп е да се защитят САЩ и съюзниците им от „растящата заплаха“ на Северна Корея. Той добави, че Вашингтон е готов да използва „пълния набор от възможности на разположение“.

Американският посланик за разоръжаване Робърт Ууд заяви на конференцията на ООН, че „пътят към диалога е все още опция“ за Пхенян.

Още: "Хамас" съобщи имената на още шестима заложници, които ще освободи в събота

Още: Нетаняху се закани на "Хамас": Ще си платят, че не са предали тялото на Шири Бибас

Севернокорейският дипломат Ю Чон Чол каза, че мерките на страната му за засилване на ядрената мощ и интерконтиненталните й ракети са „оправдани и легитимни“.

„Докато враждебната американска политика и ядрена заплаха остават непроменени, КНДР няма да постави защитния си ядрен капацитет на масата за преговори“, каза представителят на режима в Пхенян.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Деница Райкова
Деница Райкова Отговорен редактор
Новините днес