Промени размера
Аа Аа Аа Аа Аа

САЩ ще съкратят военната си помощ за Ирак, ако изгонят войските им

15 януари 2020, 09:51 часа • 1229 прочитания

Съединените американски щати(САЩ) планират съкращаване на военната помощ за Ирак, ако страната вземе решение за извеждане на американските войски от нея, съобщава „Wall Street Journal”.

Още: Турски учен: Има риск от вулканично изригване край Измир

Още: Путин и Си ще си разменят визити. Русия е доволна: "Тръмп мисли като нас" (ВИДЕО)

Изданието се позовава на преписка в електронната поща между американски официални лица, според които администрацията на Доналд Тръмп подготвя съкращаване на военната помощ за Ирак с 250 млн. долара, ако Багдад изгони американските военни.

Подчертава се, че помощта вече е одобрена от Конгреса. Успоредно с това администрацията обмисля възможността за съкращаване на друга икономическа и военна помощ, но окончателно решение все още не е взето.

След нарастването на напрежението, свързано с убийството на ген. Касем Сюлеймани и обстрела на американски военни бази в Ирак от страна на Техеран, парламентът в Багдад гласува предложение за изтегляне на американските военни от страната. Министърът на отбраната на САЩ Марк Еспър заяви, че САЩ не планират да напуснат Ирак.

Още: 10 години затвор за мъжа, хвърлил бомба по бившия премиер на Япония (ВИДЕА)

Още: Обилният снеговалеж затвори училищата в седем града в Турция

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Спасиана Кирилова
Спасиана Кирилова Отговорен редактор
Новините днес