Студентът от Нефтекамския машиностроителен колеж Алмаз Имамов е заплашен с изключване и други санкции заради участието му в демонстрация, организирани от руския опозиционен лидер Алексей Навални.
Още: "Хамас" иска Израел да освободи техни затворници, отхвърля по-нататъшни преговори
Още: В снежен капан: Япония предупреди за лавини и заледени пътища
Младежът е викан три пъти в директорския кабинет, като в един от случаите е била "призована" и майка му. Тогава той записал разговора на диктофон и го пуснал в YouTube, пише руското издание medium.com.
След неколкократни увещания да се разграничи от подкрепата си към Навални, в ход влизат заплахи със споменаването на органите на специалните служби. От думите на заместник-директора на колежа Зинфира Салимьянова става ясно, че е изградена цяла система за проследяване на младежите, които симпатизират на опозицията.
"Как може да вървиш срещу правителството? Не разбирам. С какво не сте съгласни в този живот?"
Още: Тонове фалшив мед от Турция
Още: Нетаняху: Готови сме да възобновим сраженията в Газа във всеки един момент
Това е само част от тирадата на Салимьянова към майката на момчето. Тя отбелязва, че е говорила със социалния педагог от детска педагогическа стая и тя е определила студента като социално опасен:
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Погребаха Хасан Насрала в Бейрут
Още: След грешката: "Хамас" обявиха, че са предали тялото на Шири Бибас на Червения кръст
„Да! Защото живеем в страна... и срещу действащото правителство нямаме право да говорим така. В миналото са разстрелвали за това! Изправяли са и са стреляли, разбираш ли? Нищо не се е променило, просто сега не разстрелват. Не може така!“
Салимьянова казва, че по време на демонстрациите хората са заснемани и на тези снимки Алмаз е бил разпознат.
"Всеки път на изборите има недоволни, но те нищо не променят. Те са пешки. Това е политическо шоу", казва още Салимьянова.
Още: В Газа: Израел затвори главния пропускателен пункт за доставки на помощи
Още: "Хамас" съобщи имената на още шестима заложници, които ще освободи в събота
Припомняме, че опозиционният лидер Алексей Навални за втори път тази година влезе в затвора - този път за 20 дни. Арестът му стана малко преди митинг в Нижни Новгодород. Навални разяри официалните власти със своя филм за министър-председателя Дмитри Медведев, в който го разобличава за участие в корупционни схеми и дава гласност за имотите, които притежава.