Промени размера
Аа Аа Аа Аа Аа

Преди рестарта на преговорите за примирие: Израел удари 30 обекта на "Хамас"

15 август 2024, 12:39 часа • 835 прочитания

Десетки въоръжени лица са били убити, а обекти на "Хамас" и други терористични групировки - разрушени, по време на операциите на израелската армия в Ивицата Газа през изминалия ден. Това съобщават Израелските сили за отбрана (ЦАХАЛ) в сутрешната си сводка.

Още: Турски учен: Има риск от вулканично изригване край Измир

Още: Путин и Си ще си разменят визити. Русия е доволна: "Тръмп мисли като нас" (ВИДЕО)

По данни на военните - при въздушни удари в Газа са били атакувани повече от 30 обекта на "Хамас", включително сгради, тунели и складове за оръжие.

Още: Тръмп и Нетаняху обсъдиха преговорите за мир в Газа

Убити терористи

ЦАХАЛ съобщават, че в южната част на Газа - в Рафах - войниците от 162-ра дивизия са убили повече от 20 терористични агенти чрез директни въздушни удари.

Още: 10 години затвор за мъжа, хвърлил бомба по бившия премиер на Япония (ВИДЕА)

Още: Обилният снеговалеж затвори училищата в седем града в Турция

Снимка: Getty Images

Още на север - в Хан Юнис - войници от 98-ма дивизия са нанесли удари по няколко оперативни работници на "Хамас" в оръжеен склад. При друг удар в Хан Юнис е убит палестински боец от "Ислямски джихад", отговорен за изстрелването на ракети, пише The Times of Israel.

Още: Палестина: На Израел не му пука за заложниците, ООН да му наложи санкции

Още: ООН: Над 1 милион души са се завърнали в Сирия след падането на Асад

Още: Ердоган: Турция е идеалният домакин на преговори за Украйна, искаме траен мир (ВИДЕО)

Междувременно в коридора Нецарим в централната част на Газа при удари, нанесени от 252-ра резервна дивизия, са убити няколко въоръжени лица от терористични клетки и е разрушен склад за оръжие, твърдят от ЦАХАЛ.

Всичко това се случва в момент, в който преговорите за примирие в Ивицата Газа и освобождаване на заложници ще бъдат подновени в катарската столица Доха. Катар, Египет и САЩ са посредниците между Израел и "Хамас", но последните им усилия бяха провалени след убийството на лидера на "Хамас" Исмаил Хания в Техеран.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Димитър Радев
Димитър Радев Отговорен редактор
Новините днес