Промени размера
Аа Аа Аа Аа Аа

Празник в Сидни - край на 4-месечен локдаун, защото вече има много ваксинирани срещу КОВИД

11 октомври 2021, 06:55 часа • 3006 прочитания

В австралийският град Сидни отпаднаха най-строгите антиковид мерки след почти четири месеца локдаун, предаде BBC.

Още: Турски учен: Има риск от вулканично изригване край Измир

Още: Путин и Си ще си разменят визити. Русия е доволна: "Тръмп мисли като нас" (ВИДЕО)

Хората се редяха пред кръчми и барове, които отвориха в полунощ в понеделник специално за случая, пише БГНЕС. Много други се радваха на дългоочакваната среща с роднини и приятели.

Правилата за ограничаване на пандемията забраняваха посещенията на други домакинства и пътуванията извън зона от 5 км., разделяйки много семейства.

Но повечето ограничения сега са облекчени за напълно ваксинирани хора.

Още: 10 години затвор за мъжа, хвърлил бомба по бившия премиер на Япония (ВИДЕА)

Още: Обилният снеговалеж затвори училищата в седем града в Турция

Хората вече могат да посещават заведения, фитнес зали и магазини. След отпадането на ограниченията имаше опашки и пред фризьорските и козметични салони.

Най-големият град в Австралия премахна локдауна след като щатът Нов Южен Уелс (NSW) достигна 70% пълна ваксинация на населението над 16 години.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Ивайло Ачев
Ивайло Ачев Отговорен редактор
Новините днес