Израел вероятно е ударил руската военновъздушна база Хмеймим в Сирия. Целта е била унищожаването на оръжия, предназначени за Хизбула, предава германският BILD.
Още: Израел: Хуманитарната помощ се е превърнала в основен източник на доходи за "Хамас"
Още: Bloomberg: Путин се е съгласил да посредничи за ядрени преговори между Тръмп и Иран
В близост до базата е станала серия от експлозии, които според съобщенията са били насочени към доставка на иранско оръжие. Според информацията, причината за нападението е кацането на ирански товарен самолет на авиокомпания "Кешм Фарс" в базата.
Още: Украйна удари военна база с ATACMS и дронове: Има загинали и ранени руски военни (ВИДЕО)
Това е част от продължаващите усилия на Израел да прекъсне оръжейните доставки на "Хизбула" през Сирия, въпреки че това е първият път, когато руската база е ударена. Нападението е станало малко след пристигането на ирански самолет. Въздушният удар беше потвърден от сирийски журналисти и членове на "Хизбула".
Още: Екзекутираха индийка - домашна помощница в Абу Даби
Още: Филипински изтребител изчезна по време на мисия (ВИДЕО)
Още: Русия свали дрон над сирийската си база в Хмеймим
Базата Хмеймим обслужва военновъздушните сили на Русия по споразумение между руското и сирийското правителство. След началото на руската инвазия в Украйна, Москва се оказа зависима от доставките на ирански дронове, с които да осъществява атаки.
Още: Нетаняху заплаши „Хамас“ с невъобразими последствия, ако не освободи заложниците
Още: След лавина: Десетки хора се спасиха в метални контейнери в Индия (ВИДЕО)