Израел: Глобалният въпрос е какъв ще е статутът на Газа след войната

17 октомври 2023, 12:30 часа • 3598 прочитания

Статутът на Ивицата Газа след планираната наземна операция на Израел, която ще бъде проведена в близките дни, е истинският "глобален въпрос" за международно обсъждане. Това каза говорителят на Израелските отбранителни сили ЦАХАЛ контраадмирал Даниел Хагари на 17 октомври. 

Още: Metebalkans: Опасност в Турция. Идват пясъчни бури

Още: Ядосан зрител осъди кино - за прекалено дълги реклами. Ето колко продължили

„Обмислихме всички възможни изходи“, каза Хагари, попитан дали израелските военни планират да окупират и управляват Газа. „Кабинетът обсъжда този въпрос... Как ще изглежда ситуацията в този регион също е глобален въпрос“, каза той, цитиран от световните медии. 

Хагари подчерта, че не се обсъжда прекратяване на огъня. „Продължаваме да се подготвяме за следващите етапи на войната“, обяви той.

Контраадмиралът допълни, че публикуваното от терористичната групировка "Хамас" видео със заложничка е "психологически тероризъм".ОЩЕ: Хамас публикува за първи път ВИДЕО със заложница

Още: Арабската лига контрира плана на Тръмп за Газа със свой проект, президентът на САЩ не го хареса

Още: Новият началник на израелската армия: Няма да спра докато не унищожа "Хамас" (ВИДЕО)

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Елена Страхилова
Елена Страхилова Отговорен редактор
Новините днес