Има жертви и ранени при земетресението в Иран (СНИМКИ)

08 май 2020, 12:08 часа • 1953 | прочитания

Две са жертвите, а 22 са ранени, след като земетресение с магнитуд 5,1 разтресе Северен Иран тази сутрин.

Още: Прочут екстрасенс с ужасяваща прогноза за 2025 г.: Намесени са Китай и Русия

Още: Китай отговори на Зеленски и каза снабдява ли Русия с оръжия

21-годишно момиче е починало от сърдечна недостатъчност в Техеран, а 60-годишен мъж е починал докато бяга от труса след нараняване на главата в град Дамаванду, източно от Техеран, казват местните представители.

Още: По време на война: Русия наказа свой генерал

Още: “Народът отстоява волята си“: Огромен митинг в Истанбул (ВИДЕО)

Още: Израелски войници върнаха у дома куче, отвлечено от "Хамас" преди 550 дни (СНИМКИ)

Още: Заради Газа: Първа в света страна обяви извънредни мерки срещу Израел

Според властите след земетресението е имало няколко по-малки труса, но не са нанесени сериозни материални щети, предава БГНЕС.

Властите в Иран апелират към гражданите, които са прекарали нощта навън, да спазват мерките за физическо разстояние, за да ограничат разпространението на новия коронавирус, който досега е убил 6 486 души и е заразил 103 135 души.

Земетресението в Иран е повредило крепостта Фалак-ол-Афлак в западната част на страната, построена преди повече от хиляда и петстотин години.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Любов Павлова
Любов Павлова Отговорен редактор
Новините днес