"Един от всеки трима християни в Азия се сблъсква с високи нива на преследване след „шокиращо нарастване” на религиозните заплахи и насилие по целия свят, особено в Китай и Африка на юг от Сахара.
Още: Хеликоптер се вряза в болница в Турция, има жертви (ВИДЕО)
Още: Израелски удари в Газа, поразено е училище
Около половината от 100-те милиона християни в Китай се сблъскват с преследване, "най-лошото от повече от десетилетие", следвайки "новите закони, които се стремят да контролират религиозното изразяване".
Преследването в световен мащаб се е увеличило за шеста поредна година, като общо 245 милиона християни - един от девет в световен мащаб - са изправени пред високи нива през 2018 г., в сравнение с 215 милиона, или един на 12 през предходната година.
"В световен мащаб нашите данни разкриват, че 13,9% повече християни преживяват високи нива на преследване, отколкото миналата година. Това е с 30 милиона повече хора", заяви в изявление главният изпълнителен директор на Open Doors UK and Ireland Хенриета Блит.
Още: Южна Корея изстреля трети шпионски сателит (ВИДЕО)
Още: Ново силно земетресение удари Вануату
Повече от 4300 християни бяха убити поради убежденията си в световен мащаб през миналата година, над 3700 от тях в Нигерия, според World Watch List 2019.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Новата власт в Сирия назначи министър на външните работи
Още: Десетки ранени при удар на хутите в близост до Тел Авив
Броят на смъртните случаи в Нигерия почти се е удвоил, като атаките на джихадистката група "Боко Харам" и етническите пастири фулани представляват "двойна заплаха" за християните, казаха от НПО.
"Африка се превърна в дом на насилие срещу християните", каза Мишел Вартон, президент на Open Doors France.
Северна Корея оглави класацията на 50-те страни за "крайно преследване" на НПО, като Пхенян е на първо място от 2002 г. насам.
Още: Ердоган: Време да изкореним ИД и кюрдските бойци в Сирия
Още: Двама турски журналисти загинаха в Северна Сирия
От Оpen Doors заявиха, че има признаци за религиозни репресии, които се влошават, но е трудно да се получат данни в страната, където "християнството е забранено и е политическо престъпление".
След Северна Корея в списъка са Афганистан, Сомалия, Либия, Пакистан, Судан, Еритрея, Иран, Индия и Сирия.
Индия влезе челната десетка на мрачната класация за пръв път, казват от Open Doors, тъй като "хиндуистките екстремисти действат безнаказано и с насилие нападат християни и църкви".
"За много християни в Индия ежедневието е изпълнено със страх - напълно различен от преди само четири или пет години", казва Блит.