Бившият президент и кандидат на Републиканската партия на предстоящите президентски избори в САЩ Доналд Тръмп води с 47 на 45% по решения за гласуване срещу опонентката си от Демократическата партия и настояща вицепрезидентка Камала Харис. Това позоват публикувани резултати от социологическо проучване на американския в. "Уолстрийт джърнъл".
Още: В САЩ се притесняват: Стив Уиткоф прегръща руските опорки
Още: Самолет се разби край магистрала, всички на борда му са загинали (ВИДЕО)
ОЩЕ: "Той не бива да спечели": Байдън сподели, че световните лидери се страхуват от Тръмп
В рамките на социологическото проучване на "Уолстрийт джърнъл" са били анкетирани 1500 регистрирани гласоподаватели, като допустимата грешка е в границите на 2,5 пункта.
Още: Заради глобалното затопляне: Морските лъвове започнаха често да нападат хора
Още: Тръмп притисна Путин за войната и се самопохвали: Справяме се много добре с митата
Какво показва още проучването?
Харис има предизборна проява в американския щат Пенсилвания, а Тръмп агитира в Джорджия заедно с Робърт Кенеди-младши, който се беше регистрирал за изборите като независим кандидат, но вече се оттегли от надпреварата за Белия дом и заяви подкрепата си за бившия президент.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: С митата за Китай Тръмп съсипва военната си мечта от шесто поколение
Още: САЩ уволниха началника на военната си база в Гренландия - заела страната на Дания срещу Джей Ди Ванс
Предсрочно гласувалите американски граждани към момента са около 25 милиона души. Световната агенция се позова на Изборната лаборатория към Университета на Флорида.
ОЩЕ: Камала Харис: Все по-неуравновесеният Тръмп се стреми към безконтролна власт
Няколко щата, включително определяните като решаващи показатели за изхода на изборите Северна Каролина и Джорджия, поставиха рекорд по избирателна активност в предсрочния вот.
Още: Любовта им приключи: Напуска ли Мъск кабинета на Доналд Тръмп? (ВИДЕО)
"Гласуването в Джорджия достигна рекордни нива. Така е, честно казано, във всеки щат. Справяме се много добре и се надяваме, че можем да оправим нашата държава", заяви кандидатът на републиканците Доналд Тръмп.