Силни гръмотевични бури връхлетяха южната част на Съединените щати във вторник, съобщи Националната метеорологична служба, като предупреди за опасни торнада след тях.
Още: Тръмп с нова атака по университетите
Още: Мир в Украйна: Тръмп уверен, че ще постигне сделка със Зеленски и Путин
"Силните гръмотевични бури създават опасност от силни торнада, много голяма градушка и силни пориви на вятъра в части от долната и средната част на долината на Мисисипи, в Средния Юг и в части от Югоизтока", се казва в изявлението.
"В сила са предупреждения за торнадо. Възможни са няколко мощни торнада", гласи съобщението.
Централната част на Мисисипи, североизточната част на Луизиана и югозападната част на Арканзас са под наблюдение за "особено опасни торнада" - рядко срещано и много опасно явление.
Още: "Мир сега или да се бие три години и да загуби цялата страна": Тръмп отново атакува Зеленски
Още: "Аз ли съм следващият?": Страхът от Тръмп в САЩ е повсеместен
Силни и интензивни гръмотевични бури имаше между източните части на Тексас и Тенеси, съобщават американските медии.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Вулканът Килауеа на Хаваите изригва от два отвора (ВИДЕО)
Още: Яйцата са скъпи: Масово боядисване на картофи за Великден
Очаква се централната част на Мисисипи да понесе най-голямата тежест на бурите, които трябваше да ударят на вълни.
Центърът за прогнозиране на бури към Националната метеорологичната служба в САЩ обяви рядко срещаното четвърто от общо пет нива на риск за силни бури в района, пише БГНЕС.
ОЩЕ: Предупреждение за опасно време във Великобритания
Още: Джей Ди Ванс: И Русия, и Украйна трябва да се откажат от някои територии
Още: Мъск напуска Тръмп