Младите хора и тийнейджърите прекарват все по-малко време в социалната мрежа Facebook, регистрират се все по-рядко там и създават по-малко публикации, което може да има отрицателно въздействие върху печалбите на компанията. Това съобщи „Блумбърг“, позовавайки се на вътрешни документи на мегакомпанията.
Още: Комисията по ценните книжа на САЩ съди Мъск за купуването на Twitter
Още: След решение на САЩ да я извади от черния списък: Куба освобождава стотици затворници
През март ръководството на организацията е получило доклад, в който се посочва, че тийнейджърите прекарват с 16% по-малко време в сайта в сравнение с миналата година, а младите хора - с 5% по-малко.
Броят на регистрациите сред тийнейджърите също е намалял. Освен това средната възраст на потребителите, които се регистрират за първи път в социалната мрежа, е нараснала от 19-20 на 24-25 години. Служителите на Facebook не разбират напълно причините за тази тенденция.
"Съществува проблем с начина, по който младите хора споделят информация за живота си. Те предпочитат други приложения, за да говорят за ежедневни неща и да споделят важни моменти от живота си", цитира агенцията вътрешен документ.
Още: В САЩ: Бюджетният дефицит надхвърли 700 млрд. долара
Още: Мегаломанията на Тръмп: Защо бъдещият президент на САЩ иска да купи половината свят?
От социалната мрежа смятат, че интересът на младите хора и тийнейджърите ще продължи да намалява през следващите години.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Клинтън и Буш ще присъстват със съпругите си на церемонията на Тръмп, Обама ще е без Мишел
Още: Блинкен: Планът за следвоенна Газа ще бъде предаден на администрацията на Тръмп
Според „Блумбърг“ ръководството на компанията предпочита да не афишира тази тенденция, тъй като се опасява, че тя може да доведе до загуба на приходи от реклама. В тази връзка бившият служител на социалната мрежа Франсис Хоугън обвини Facebook, че "не е прозрачен пред своите инвеститори и клиенти рекламодатели".
17 американски медии са участвали в съставянето на "Досиетата Facebook". Журналистите работели заедно, като прегледали хиляди страници вътрешни документи на американската компания.