САЩ отново ще приемат бежанци, но ще засилват мерките за сигурност при подбор на граждани на 11 страни, които определят като "специален риск". Това съобщи пред журналисти високопоставен представител на американската администрация.
Още: "Тръмп ни води към капитулация": Хартиен тигър, не истински
Още: След като пришпори Мъск да бута крайнодесните, Тръмп се присламчи към новите победители в Германия
Съответният указ ще бъде подписан от президента на САЩ Доналд Тръмп, който вече отмени изпълнителната си заповед, с която наложи забрана на прием на бежанци.
Не се съобщава за кои 11 страни става дума. Припомняме, че в края на 2016 година Тръмп поиска много по-строги мерки за допускане на американска територия на граждани от Египет, Иран, Ирак, Либия, Мали, КНДР, Сомалия, Южен Судан, Судан, Сирия и Йемен. Мярката се въвежда за 90 дни - дотогава бежанци от тези страни ще се допускат на територията на САЩ само в отделни случаи и то след индивидуално разглеждане.
Ще бъдат организирани центрове за засилен подбор на бежанци, които пристигат на територията на САЩ. "Стигнахме до извода, че за бежанци от 11 страни ще са необходими по-обширни проверки", добавя представителят на администрацията.
Още: Тръмп: Талибаните да ни върнат оръжие на стойност 7 милиарда долара
Още: Мъск отрича да изнудва Киев със Starlink