САЩ наложиха санкции на военното контраразузнаване на Венецуела, обявиха от службата за контрол на чуждестранните активи на Министерството на финансите на уебсайта си.
"Следната единица е добавена към санкционния списък: Главна дирекция "Военно контраразузнаване", се казва в известието, без подробности.
Санкциите следват смъртта на венецуелския капитан от флота Рафаел Акоста, арестуван по обвинения в изтезания.
На 29 юни венецуелското правителство потвърди смъртта на капитана, който преди това е бил арестуван за предполагаемо участие в опита за преврат. Това стана след като президентът на Венецуела Николас Мадуро подчерта през април, че новите санкции на САЩ, които ограничават възможностите на Каракас да се справя с международните финансови транзакции, ще направят страната по-силна.
"Вашите санкции са напълно неморални. Централните банки са свещени... Позволете ми да кажа, че санкциите ни дават още по-голяма сила", каза Мадуро по телевизията.
Той говори, след като Вашингтон въведе нови санкции срещу Венецуела, насочени срещу централната банка на страната и нейния директор.
САЩ наложиха поредица от санкции срещу Венецуела, след като лидерът на опозицията в страната Хуан Гуайдо се самопровъзгласи за временен президент в края на януари.
Мадуро, от своя страна, обвини САЩ, че се опитват да организират преврат, за да поставят Гуайдо като марионетка. Русия, Китай и редица други страни изразиха подкрепата си за Мадуро като единствен легитимен президент на Венецуела.
На 30 април Гуайдо призова цивилни граждани и военнослужещи на Венецуела да излязат по улиците, за да помогнат за отстраняването на конституционно избрания венецуелски президент.
В отговор Мадуро заяви, че командирите на всички региони и зони на интегрална отбрана са потвърдили пълната си лоялност към народа, конституцията и родината. Опитът за преврат прерасна в насилие и доведе до раняването на около 240 души, според Службата на Върховния комисар на ООН за правата на човека.