Министерството на външните работи на Руската федерация инициира онлайн "флашмоб" в подкрепа на задържаната в САЩ рускиня Мария Бутина, предаде БГНЕС.
Още: "Бях малко саркастичен": Тръмп се обяснява за обещанието му да спре войната в Украйна за 24 часа
Още: Новият премиер на Канада: Никога, по никакъв начин няма да станем част от САЩ (ВИДЕО)
От руското външно министерство призоваха, чрез своите официални интернет страници в Twitter, Facebook и Instagram, потребителите в социалните мрежи да заменят аватарите си със снимка на Бутина.
"Във връзка с арестуването в САЩ на руската гражданка Мария Бутина започваме флашмоб в нейна подкрепа", пишат от МВнР на Руската федерация. Хаштагът, който ще бъде използван за целта е #FreeMariaButina.
Бутина беше арестува във Вашингтон на 15 юли. Тя е обвинена в заговор с цел провеждане дейности на територията на САЩ в полза на чужда държава. Американските служби твърдят, че Бутина е действала като лобист, без да е регистрирана в Министерството на правосъдието на САЩ. Затова американските служби считат Бутина за чуждестранен агент.
Още: Мъск се разбунтува - Tesla атакува Доналд Тръмп
Още: Лоши новини сполетяха Тръмп. Недоволството срещу него расте и в собствената му партия