Министърът на отбраната на САЩ Лойд Остин се среща с ръководителите на редица компании с основна цел да бъдат обсъдени начините за ускоряване на разработката на хиперзвукови оръжия. Срещата е насрочена за 3 февруари. Това съобщи авторитетната американска медия Politico, пише БГНЕС.
Още: Над 300 000 без електричество след ледена буря (СНИМКИ и ВИДЕО)
Още: След пророчески сън безработен удари джакпот от милион долара
"Пентагонът иска да ускори работата по своята програма за хиперзвукови оръжия, за да бъде в крак с Русия и Китай", казват източници на Politico.
На 3 февруари Остин планира да се срещне с изпълнителните директори на около дузина отбранителни компании, за да очертае начини за решаване на проблема. На срещата ще присъстват първият заместник на Остин Катлийн Хикс, както и заместник-шефът на Пентагона Хайди Шу, която отговаря за въпросите, свързани с научноизследователската и развойната дейност.
Както се отбелязва в публикацията, Пентагонът смята, че Русия и Китай изпреварват САЩ в това отношение.
Още: Никой не знае защо: Взриви се жилищна сграда в Детройт (ВИДЕО)
Още: Всичко има край: Премахват историческо дърво от градината на Белия дом (СНИМКА)
Американски генерал: Китай действа най-бързо за разработка на хиперзвукови оръжия
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Все повече американци готови да изневерят на Америка
Още: Тръмп измисли как пак да стане президент без конституцията на САЩ да му пречи