Илон Мъск подхрани предположенията, че може да се опита да предоговори придобиването на Twitter, като заяви на частна онлайн конференция, че не може да се изключи възможността за сделка на по-ниска цена. Веднага след това изказване акциите на Twitter поевтиняха с 8,2%.
Още: Евтаназираха магарето, вдъхновило героя на Еди Мърфи от "Шрек"
Още: В Ню Йорк влезе в сила такса "задръстване"
Опасенията, че Мъск може да се откаже да придобие социалната мрежа за първоначално обявените 44 млрд. долара се засилиха, след като той постави под съмнение обявените публично данни за процента на спамовете и фалшивите профили в неговата услуга.
Миналата седмица най-богатият човек в света обяви, че споразумението за Twitter временно е спряно в очакване на подробности по изчисленията, според които фалшивите профили и спамовете всъщност са под 5% от нейните потребители, към които може да се насочва реклама в платформата.
В изказването си на конференцията обаче Мъск посочил, че този дял е между 20 и 25% и в някои случаи може да достигне дори 90%, а не 5%, както твърди ръководството на социалната мрежа.
Още: Какво следва за Камала Харис след изборната загуба?
Още: Тръмп посрещна Мелони във Флорида - ето за какво разговаряха (ВИДЕО и СНИМКИ)
Милиардерът, цитиран от Reuters, заяви, че сделката няма да продължи, докато ръководството на Twitter не докаже публично, че спамовите акаунти в мрежата са под 5%.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Боно, Дензъл Уошингтън, Майкъл Джей Фокс с медал от Джо Байдън (ВИДЕО+СНИМКИ)
Още: Пожар уби над 500 животни в магазин за домашни любимци в Далас (ВИДЕО)
Според Комисията за ценни книжа и фондови борси на САЩ, ако Мъск реши да развали сделката, ще трябва да плати глоба от 1 млрд. долара. Ако инициатор на развалянето е Twitter, тогава той ще получи компенсацията. Срокът за приключване на сделката е 24 октомври.
Милиардерът, който е собственик на автомобилната компания Tesla, заяви, че един от приоритетите му ще бъде да премахне спамовете от платформата, както и намерението си да отмени замразяването на профила на бившия американски президент Доналд Тръмп и да намали модерацията на платформата.
Мъск поиска да бъдат направени тестове по случайно избрани потребители на Twitter, за да се идентифицират роботите, като посочи, че досега не е видял нито един анализ, показващ, че спамовете са под 5% от базата потребители.
Още: Елена Поптодорова: Тръмп не храни топли чувства към Зеленски
Още: Отново стрелба във Вашингтон, петима са ранени (ВИДЕО)
В момента Twitter не изисква потребителите да се регистрират с истинските си имена и изрично разрешава автоматизирани или пародийни профили, както и псевдоними. Забранено е обаче узурпирането на самоличност и разпространението на спамове, а при лъжливи или манипулиращи послания са предвидени наказания за акаунтите, пише БТА.
ОЩЕ: Илон Мъск купува Twitter за 44 милиарда долара