"Необяснимо и срамно" е, че правителството на Обединеното кралство все още не е публикувало доклада за предполагаема руска намеса в британската политика, заяви Хилари Клинтън пред BBC.
Още: Доналд Тръмп: САЩ отново може да контролират Панамския канал
Още: Foreign Affairs: Ако Русия победи в Украйна, САЩ ще плащат многократно повече
Докладът има официално разрешение за разсекретяване, но ще бъде публикуван едва след изборите на 12 декември.
„Всеки гласоподавател заслужава да види този доклад преди изборите ви”, смята бившият кандидат за президент на САЩ.
Докладът на Комитета за разузнаване и сигурност на парламента разглежда руската дейност спрямо демокрацията на Обединеното кралство, която включва за шпионаж, подривна дейност и намеса в изборите< предаде БГНЕС.
Още: Конгресът на САЩ защити американското правителство до пролетта, после Тръмп да му мисли
Докладът съдържа доказателства от британските служби като GCHQ, MI5 и MI6 относно скритите руски опити да повлияят на резултата от референдума за ЕС през 2016 г. и общите избори 2017 г.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Десетки хиляди кубинци протестираха срещу санкциите на САЩ (ВИДЕО+СНИМКИ)
Докладът е бил готов през март и е изпратен на „Даунинг стрийт” № 10 на 17 октомври.
Все още не е дадено одобрение за публикуването му и се очаква това да стане едва след провеждането на парламентарните избори на 12 декември.
Според Хилъри Клинтън, Русия прави постоянно опити да влияе върху политиката на западните демокрации, затова намира за „необяснимо” решението на британското правителство да не публикува този доклад.
Още: Байдън ще обяви последен военен пакет за Украйна по линия на договори с американски компании
Още: САЩ забраняват дроновете и над Ню Джърси
САЩ са се сблъскали с подобен проблем по време на изборите през 2016 г., когато тя бе победена като кандидат на демократите за президент от републиканеца Доналд Тръмп. Тогава, смята Клинтън, руснаците са повлияли пряко на изборите и продължават да „правят пропаганда”.
Според нея, избирателите имат право да знаят, какво съдържа докладът. Явно сред управляващите съществува притеснение относно неговото съдържание, в противен случай би бил оповестен публично.