Дойче Банк прекратява сътрудничеството си с Тръмп

12 януари 2021, 12:18 часа • 2273 | прочитания

Дойче Банк (DB) е взела решение в бъдеше да не обслужва бизнеса на Доналд Тръмп или на неговите компании, съобщи „Ню Йорк Таймс“.

Още: "Денят на освобождението": Тръмп обеща невиждани мита, но те могат да сринат американската икономика

Още: Морската пехота на САЩ възприе доказало се в небето украинско оръжие

Според данни от „информиран източник“, към момента Тръмп дължа на DB повече от 300 млн. долара.

Друг дългогодишен финансов партньор на семейство Тръмп - Signature Bank, също възнамерява да прекрати отношенията си с тях. Банката е съдействала на Тръмп при финансирането на строителството на голф игришето във Флорида. Дъщерята на пезидента – Иванка Тръмп, преди време е била част от управлението на банката.

Signature Bank публикува призив към Доналд Тръмп да напусне поста президент на Съединените щати „в интерес на страната и на американския народ“.

Още: "Мечтаех да стана спортистка, но вейпът едва не ме уби": Смразяващ разказ на тийнейджърка

Още: Доброволци в Ню Мексико откриха останките на над 200 жени, смятани за мигранти

Говорител на банката съобщи, че институцията е решила „в бъдеще да не прави бизнес с членовете на Конгреса, които са се обявили срещу резултатите от гласуването на изборната колегия“.

На фона на сблъсъците във Вашингтон, банката е започнала да закрива две лични сметки на Доналд Тръмп, в които има около 5,3 млн.долара.

Още: Връзките на Тръмп с Русия - много, но основната е Deutsche Bank

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Спасиана Кирилова
Спасиана Кирилова Отговорен редактор
Новините днес