Основна цел за Бразилия и Колумбия е опазването на дъждовните гори. Това стана ясно от среща на президентите на двете страни. Те обявиха още, че ще опитат да излязат с обща декларация от всички южно-американски страни, членуващи в Организацията на договора за сътрудничество в Амазония за опазването на горите.
Още: В Канада започнаха изборите за премиер, който ще трябва да преговаря с Тръмп
Още: Тръмп си даде срок да се убеди баламосва ли го Путин, каза още за Крим и Зеленски (ВИДЕО)
Президентът на Бразилия Луис Инасио Лула да Силва се срещна с президента на Колумбия Густаво Петро, за да даде тласък на предстоящата регионална среща на върха за дъждовните гори на Амазонка с цел да увеличи усилията за тяхното опазване. Срещата се състоя в колумбийския град Летисия, където организираната престъпност е увеличила влиянието си. Събитието има за цел да постави основите на срещата на върха за Амазония, която бразилското правителство организира в Белем следващия месец.
"Дъждовните гори в света са основен стълб на добрия климат. Ако човечеството събори този стълб, светът ще се срути отгоре му", каза Густаво Петро, президент на Колумбия.
ОЩЕ: Съд в Бразилия реши: Болсонаро не може да участва в избори до 2030 г.
Още: САЩ очаква "ключова седмица" за преговорите за мир в Украйна
Още: Администрацията на Тръмп подготвя среща с Ким Чен-ун?
На срещата на върха в Белем ще присъстват лидерите на страните, членуващи в Организацията на договора за сътрудничество в Амазония, съставена от Боливия, Бразилия, Колумбия, Еквадор, Гвиана, Перу, Суринам и Венецуела.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Проучване: Няма по-лош президент на САЩ за първите 100 дни от Тръмп за последните 80 години
Още: Рубио: Преценяваме дали си струва да продължим да сме посредник между Украйна и Русия
"За първи път в историята Бразилия и Колумбия имат правителства, които се ангажират да поставят Амазония в центъра на своите политики. Имаме много общи неща и това е добре за всички", споделя бразилският президент Луис Инасио Лула да Силва.
Лула настоява за обща декларация от срещата на върха, която да бъде представена на конференцията на ООН за климата в Дубай през ноември.