Бившият президент на САЩ Барак Обама лобира за своята бивша съветничка по национална сигурност Сюзън Райс за поста държавен секретар, съобщи Фокс Нюз, позовавайки се на източници.
Още: Американски сенатори: Тръмп повтаря пропагандата на Путин, срамно е (ВИДЕО)
Още: Тръмп прегърна путинизма, нарече Зеленски "диктатор" и "средно успешен комик"
Демократическата партия първоначално смяташе Райс за възможен вицепрезидент. Тя беше включена в списъка с потенциални кандидати за поста, заедно с Камала Харис, която в крайна сметка се кандидатира с Байдън.
Според медиите по-голямата част от демократите вече са одобрили кандидатурата на Райс за поста ръководител на Държавния департамент, но щабът на вероятния американски лидер продължава да обмисля и други варианти за назначения. Според източници бившият държавен заместник-секретар Тони Блинкен и Уилям Барнс, както и сенаторът от Кънектикът Крис Мърфи, също се състезават за екипа на Байдън.
Сюзън Райс представлява САЩ в ООН - 2008-2013. През 2013 г. Обама я назначи за съветничка по националната сигурност.
Още: Републикански сенатор за Путин: Или в затвора, или екзекутиран, не може да му се вярва! (ВИДЕО)
Още: Руски военни самолети са забелязани да летят край бреговете на Аляска (ВИДЕО)