Бившият съветник по националната сигурност на президента на САЩ Доналд Тръмп Майкъл Флин предложи на ФБР да свидетелства срещу съдебен имунитет, предаде БГНЕС. Става въпрос за свидетелски показания пред комисии на Когреса, които разследват евентуалните тесни връзки на президента на САЩ с Русия.
Още: Знак, че САЩ се отдръпват от Киев: Без военния министър на важна среща за Украйна
Още: "Най-накрая поставяме Америка на първо място": Тръмп въведе мита за почти целия внос в САЩ (ВИДЕО)
Предложението, предадено чрез адвоката на ФБР и на двете комисии за разследване в Камарата на представителите и Сената, все още не е прието, пише The Wall Street Journal, като се позовава на няколко анонимни длъжностни лица, близки до случая.
"Не е ясно дали Флин е предложил да говори за конкретни аспекти на времето, което той работи за Тръмп, но фактът, че той се стреми към имунитет предполага, че чувства, че може да се изправи пред юридически проблеми след краткото му пребиваване на поста съветник по националната сигурност", обяснява вестникът, като цитира свой официален, но анонимен източник.
От своя страна адвокатът на Флин заяви, че искането на имунитет при такова явяване пред парламентарните комисии би направил всеки разумен човек.
Още: "Тук мирише на сделка": Странното дело срещу кмета на Ню Йорк приключи внезапно
Още: Мъск да се подложи на тест за наркотици: Входираха законопроект в Конгреса
Парламентарните разследвания и ФБР се интересуват от евентуална руска намеса в президентската кампания през 2016 г., и по-специално дали е имало тайно споразумение между сътрудниците на Доналд Тръмп и руски официални лица. Това се отрича както от президента на САЩ, така и от Русия.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!