Бивш директор на разузнаването на САЩ: Плаша се, че Тръмп може да реши сам ядрена атака

24 август 2017, 07:50 часа • 1625 | прочитания

Бившият директор на разузнаването по времето на президента Барак Обама заяви, че е изплашен от идеята, че Доналд Тръмп може да вземе сам решение за ядрена атака.

Още: Тръмп заплаши да спре финансирането на Харвард

Още: Тръмп иска Путин "да сключи сделка", отново го заплаши с мита

„Настина си задавам въпроса за неговата способност и годност да заема тази функция и започвам да се питам за неговите мотиви“, каза Джеймс Клапър по CNN в качеството си анализатор.

Така той реагира на изявленията на Доналд Тръмп по време на митинг пред привърженици във Финикс, Аризона. Там той атакува пресата и сенатори от своята партия, предаде БГНЕС.

„Той може да представлява заплаха за националната сигурност“, счита Клапър. „Тревожа се, че има достъп до ядрените кодове“, добави той. „Ако в пристъп на ярост, реши да направи нещо срещу Ким Чен Ун, трудно може да бъде спрян. Системата е създадена да позволи бърз отговор при нужда. Съществуват твърде малко начини да се спре активирането на ядрената опция, което е твърде плашещо“, каза още бившият топ разузнавач. 76-годишният Джеймс Клапър бе ръководител на разузнавателните служби по времето на управлението на Барак Обама от 2010 до 2017 г.

Още: Тръмп: Атаките към хусите ще продължат, докато не престанат да бъдат заплаха

Още: Над 300 000 без електричество след ледена буря (СНИМКИ и ВИДЕО)

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Евгения Чаушева
Евгения Чаушева Отговорен редактор
Новините днес