Петима американски конгресмени направиха изненадващо посещение в Тайпе на фона на напрежението в региона на Тайванския проток и броени дни след визитата в Тайван на председателката на Камарата на представителите на Конгреса на САЩ Нанси Пелоси, предаде ДПА.
Още: Тръмп сменя и висшия американски военен генерал
Още: Тръмп призова за директни разговори между Зеленски и Путин
ОЩЕ: Тайван отхвърли плана на Китай за "една държава, две системи"
Според Американския институт в Тайван, който де факто функционира като посолство на САЩ в страната, двудневната визита на конгресмените е част от тяхна по-голяма обиколка в Индийско-тихоокеанския регион.
Тайванското външно министерство приветства визитата и заяви, че конгресмените ще се срещнат с президентката на Тайван Цай Ингвен и с тайванския външен министър Джоузеф Ву. Очаква се, че в рамките на тези срещи ще бъдат обсъдени въпроси като регионалната сигурност, търговията и инвестициите.
Още: Притиснат от водещ: Тръмп призна, че Русия е започнала войната, но отново нападна Зеленски
ОЩЕ: Китай санкционира Нанси Пелоси и семейството ѝ заради Тайван
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: "Тръмп е обичащ Путин предател": Стивън Кинг с нова атака срещу американския президент
Сред конгресмените има един сенатор и четирима членове на Камарата на представителите. Американската делегация се състои от представители както на Републиканската, така и на Демократическата партия.
ОЩЕ: Колко са силни търговските връзки между Китай и Тайван?