Властите продължават да издирват още деветима души, които се водят за безследно изчезнали, съобщи Бреговата охрана.
Още: САЩ изпратиха тежки бомби на Израел
Още: Грипът пълни болниците в САЩ - по-тежък ли е от Covid-19?
По-рано беше съобщено, че спасителите са намерили телата на осем души. Плавателният съд „Conception” е трябвало да замине на екскурзия в живописни райони, където туристите да се гмуркат, предава БГНЕС.
На борда са пътували 39 души - 33-ма пътници и шест-членен екипаж, съобщи представител на бреговата охрана. Петима от членовете на екипажа са спасени. Те били будни в момента, в който е започнал пожарът и успели да скочат зад борда. Пасажерите спели в каюти под палубата и не са успели да напуснат плавателния съд.
До момента причините за пожара не са известни. Властите обаче обявиха, че нито едно доказателство не показва криминално престъпление.
Още: На "миротвореца" Тръмп няма да му е толкова лесно
Още: Кит погълна гребец на каяк: Баща му случайно записа ВИДЕО на страшния момент