Ислямисти убиха с камъни жена в Сомалия

10 май 2018, 12:15 часа • 3860 | прочитания

Жена беше убита с камъни в Сомалия, защото съд, контролиран от групировката „Ал-Шабаб“, я обвини в това, че имала 11 съпрузи, предаде БГНЕС.

Още: Български снаряди допринасят Судан да бъде разкъсван от война въпреки ембаргото на ЕС

Още: Съдят младежи, събирали мравки

Шукри Абдулахи Варсаме била обвинена, че се била омъжила 11 пъти, без да се развежда със съответния си предишен съпруг.

Тя била заровена до врата в пясъка и замервана с камъни от екстремистите от „Ал-Шабаб“, докато не била убита. Екзекуцията била извършена в град Саблале.

Припомняме, че „Ал-Шабаб“ прилагат в стриктна форма шариатските закони.

Още: Ужасът в Судан: Насилие и холера убиват стотици

Още: Алжир гони незабавно 12 френски дипломати. Париж: Откажете се, ще има лоши последствия

Групировката контролира големи райони в Сомалия и често извършва нападения и операции с цел да бъде свалено правителството в столицата Могадишу. Губернаторът на региона Мохамед Абу Усама казал, че пред съда били изправени жената и деветима от нейните съпрузи, включително и настоящия. Всеки от тях твърдял, че тя е негова съпруга.

Според ислямския закон е незаконно жена да има повече от един съпруг. В същото време шариатът позволява на мъжете да се оженят за до четири съпруги.

Разводът е разрешен и за двамата партньори, но докато мъжете могат просто да се отделят от съпругите си, жената трябва да потърси съгласието на съпруга си. Ако ѝ бъде отказано, тя може да отиде в религиозен съд, за да получи одобрението.

Снимка: Архив

Още: Над 100 000 пътници за ден: Международното летище в Кайро отчете рекорд

Още: Туристическа подводница с 45 руснаци на борда потъна край Египет, има жертви

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Румен Скрински
Румен Скрински Отговорен редактор
Новините днес