Според букмейкърите Белгия е на пето място по шансове да спечели Световното в Бразилия. Явно на това мнение е и капитанът на отбора Венсан Компани.
Още: Европейски клубен шампион изпусна дузпа, но се класира за 1/8-финалите на Шампионска лига
Още: Ямал разкри кой отбор може да попречи на Барселона да спечели Шампионска лига
"Ако се представим наистина добре, имаме шанс да станем световни шампиони" - заяви Компани.
"Червените дяволи" бяха перфектни в квалификациите за Мондиала. Белгия разполага с изключително талантлив състав, което кара анализаторите да очакват силно представяне от тях. Компани обаче иска не само силно представяне, а световна титла.
"Ако се представим наистина добре, имаме шанс да станем световни шампиони. Реалистично погледнато не сме фаворити, но аз не вярвам, че има по-силен отбор от нас, докато това не се докаже на терена. Във всеки мач и всеки турнир, който участвам, аз искам да печеля. В Белгия всички мислят, че може да вземем титлата", коментира центрланият защитник.
Още: Спортинг след Аморим: С двама нови треньори и куп проблеми, но пак по-добре от Манчестър Юнайтед
Още: Мохамед Салах ще остане в Ливърпул при едно условие