Коронавирусът май потвърдено вече действа върху мозъчните клетки дори на само помирисалите го. Доказателство за това са очакваните репортажи от "горещата точка". Даже много време издържаха да не влязат в отделенията със заразени - цял месец и половина. И както, Actualno.com предсказа преди време в един примерен и с надежда да е хумористичен сценарий на ситуацията - абсолютно всички телевизии ще изпратят репортери на интервю с болния.
Още: Офертата на Тръмп - икономическа колонизация на Украйна
Още: Червената линия на Зеленски: Той не иска да е статист в сценария на Тръмп за Украйна
Речено - сторено! Колко ли е важно да влезеш вътре в заразата, за да направиш сензация и да си повишиш рейтинга? Това са, както казват, рисковете на професията. Или просто екипът се е изморил от натовареността през последния месец и е решил да излезе легално в болничен, като посети отделението с COVID-19 и после да си остане вкъщи да си почива за 2 седмици. Ако трябва да анализираме ситуацията и да определим какво точно носи този риск на безстрашните, осмелили се да влязат в огнището, то тогава е редно да ги идеализираме за саможертвата.
Тук е време да си припомним една стара българска поговорка: "Не е луд този, дето яде баницата, а онзи, който му я дава". Или преведено на "новобългарски език" - кой е този, който е позволил опасност да се нарушат общите правила за сигурност и неразпространение на новия коронавирус и сега ще си понесе ли последствията за това? Но нека те да бъдат нашите герои - излагат живота и здравето си на опасни условия в името на "каузата" - да ни покажат ужасяващата, мрачна и трагична картина. Която обаче ще им донесе рейтинг, удрящ се в тавана на редакцията и рикоширащ обратно, пропадайки до дъното на истинската журналистика.
Сензацията, която уж трябва да донесе висока оценка на конкретните медии, всъщност ще издълбае дълбока яма в очите на здравомислещите. Колко ще си помислят - да вървят по дяволите социалната изолация, разстоянието от 2 метра, избягването на пътуванията в райони със заразени, правилата на министъра, етичния кодекс?! Да не забравяме, че те - "всеотдайните медии" - са готови интервю по време на погребение да вземат от опечалените, а дори и начин ще намерят да попитат и починалия как се чувства. (Сега може да имат и поне 14 дни на разположение, за да го направят.) Но това ще бъде в името на работата и зрителите.
Още: Ще се превърне ли Западният бряг във втора Газа
Още: Ново развитие: защо ЕС и Великобритания отново се сближават
Разбира се, целта оправдава средствата - да видят хората колко тежко може да бъде състоянието на един болен от COVID-19. Да се запознаят зрителите как се диша с тръба в гърлото. Да се покаже "на живо" как изглеждат оцелелите след битката за живот и поемането на глътка въздух. Защото никак не е достатъчна статистиката, която се съобщава два пъти на ден, да съсипе и без това разклатената нервна система на българите.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Монтажна пяна в ауспусите на коли в Германия: руски саботаж?
Е, все някой трябва да свърши черната работа и да ги довърши, преди короната да ги е хванала.
Автор: Моника Георгиева