Промени размера
Аа Аа Аа Аа Аа

Община Видин подкрепя участието на ученици в Националния конкурс „Млад иноватор“

23 февруари 2022, 14:39 часа • 2137 прочитания

Кметът д-р Цветан Ценков и общинското ръководство посрещнаха днес екипа от ГПЧЕ „Йордан Радичков“, който участва с проект „Мисия Живот“ в Националния ученически конкурс за зелени иновативни идеи „Млад иноватор“ 2022. Възпитаниците на видинската гимназия са сред трите екипа, допуснати до финална защита.

Още: Близки на починал пациент потрошиха нова линейка във Видин

Още: И Видин въведе противоепидемични мерки

Заедно с участниците в проекта и неговия ръководител Галя Митова беше и директорът на ГПЧЕ „Йордан Радичков“ Любомир Георгиев. В реализирането на амбициозната инициатива се включват ученици от Х, ХI и ХII клас. По време на срещата визията на проекта представи накратко Ивелина Христова.

Идеята е да бъде създаден робот, пречистващ водата от българския участък на Дунав при Видин и използването й в комплекс за възстановяване на болни от COVID-19. Основните цели на проекта са:

Още: 17 дни в неизвестност: Издирват баща и син от Видинско

Още: Вижте листата на ДПС - Доган за парламентарните избори на 27 октомври в 5 МИР - Видин

- Подобряване екологичното състояние в началото на българския участък от река Дунав чрез събиране на отпадъци от реката с робота, предимно в района на градския плаж и крепостта „Баба Вида“;

- Подобряване на здравето на видинските граждани чрез използване на пречистена вода от река Дунав;

Още: Вижте листата на "Продължаваме промяната - Демократична България" за парламентарните избори на 27 октомври в 5 МИР - Видин

Още: Вижте листата на "Има такъв народ" за парламентарните избори на 27 октомври в 5 МИР - Видин

- Създаване на нови работни места за инженери при създаването и управлението на робота – реализация на млади хора, завършили видинския филиал на Русенския университет.

Ако проектът бъде одобрен, той ще се финансира от организаторите на конкурса.

Още: Вижте листата на БСП за парламентарните избори на 27 октомври в 5 МИР - Видин

Още: Вижте листата на ДПС - Пеевски за парламентарните избори на 27 октомври в 5 МИР - Видин

Кметът и общинското ръководство приветстваха иновативната идея и заявиха подкрепата си. Те поздравиха учениците от екипа и техния ръководител, като им пожелаха успех в конкурса.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Антон Иванов
Антон Иванов Отговорен редактор
Новините днес