Представители на университети от шест държави посетиха Свищов и се срещнаха с кмета на общината д-р Генчо Генчев, съобщиха от местната администрация.
Още: София Филм Фест за 14-и път във Велико Търново
Още: Живот в страх: Жена с хладно оръжие тормози цял квартал на Велико Търново
Срещата е организирана по покана на на Свищовската академия във връзка с реализирането на европейски проект. Тя е част от тридневната програма и плануваните мероприятия, партньорите по проект „KreativEU“ от Португалия, България, Чехия, Италия, Румъния, Словакия и Турция, водени от ректора на Академията проф. Марияна Божинова.
Градоначалникът поздрави своите гости за проекта, който предстои да реализират университетите по програма Еразъм и подчерта, че община Свищов винаги е подкрепяла подобни инициативи, изпълнени със съдържание и насочени към развитието на младото поколение и образованието.
Още: Още една община обяви 3 януари за неучебен ден
Още: Силният вятър спря фериботa при Свищов
Д-р Генчев изтъкна отличното сътрудничество на общината със Стопанската академия и изрази надежда доброто партньорство да се разшири сред останалите държави.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: "Възраждане" са втори във Велико Търново, ДПС-Пеевски - трети
Още: Катастрофа блокира десетки коли край Велико Търново: Има пострадали (СНИМКИ)
По време на визитата представителите на всички страни се обединиха около идеята да бъде изграден здрав мост на сътрудничество между тях, основан на добри взаимоотношения и общи цели за просперитет и развитие.
Още от Свищов:
Община Свищов спечели проект за ремонт на спортна площадка от "Красива България"
Още: С неясен произход: Неприятна миризма тормози жители на Велико Търново
Още: Срещу режима на водата: Няколко села на протест във Велико Търново (СНИМКИ)
Свищов ще се надпреварва за титлата "Еко отговорна община"
Регионалният министър ще съдейства за решаване проблема с водната криза в свищовските села