Може и да е по-просто. Има зеленчуци, сякаш специално измислени за начинаещи в градинарството. С минималния разход на труд, време и нервни, те растат, дават плодове. Какви зеленчуци се отглеждат най-лесно?
Още: Какви специфики има в осоляване на скумрия за мезе
Още: Какви грешки допускаме при осоляване на сланина
Ето нашите 8 от най-непретенциозните култури в отглеждането ...
1. Хрян
Този зеленчук е лидер в нашата класация на най-лесните за отглеждане растения. Той е многогодишен, расте на всяка почва, обича сянка, расте бързо от коренището. Толкова бързо, че градинарите предпочитат да засаждат хрян на ограничена площ (в противен случай по-късно ще трябва да унищожите излишния растеж и това вече не е толкова лесно).
Още: Лекар: Какво да ядете според кръвната си група, за да отслабнете
Още: Знаете ли как се прави екстракт от розмарин
2. Ревен
За още любопитни и полезни статии - очакваме ви във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: Какви особености има в почистването на фурна с вентилатор?
Друго многогодишно растение, което расте добре на сянка и се размножава чрез разделяне на храста. Ако вашите съседи отглеждат ревен, поискайте парче от корена. Ревенът, отгледан от корена, ще расте по-бързо и ще бъде с дебели сочни стъбла. Но не е трудно да се отглежда ревен и от семена.
3. Цвекло
Може би от всички кореноплодни култури само отглеждането на цвекло не създава особени трудности. Единственото нещо, което цвеклото не обича, са киселите почви. Цвеклото обича слънцето, но понася добре и светлата сянка. То обикновено се полива веднъж на всеки три дни; изисква се по-често поливане, ако е много сухо лятото.
Още: Колко време най-малко трябва да се вари прясното мляко
Още: Започнете да дъвчете суров джинджифил всеки ден и разберете какво се случва с тялото ви
4. Лук
Лукът на пера се отглежда от деца в детските градини и това казва всичко.
5. Грах
Грахта може да бъдат изсушена, консервирана или замразена за зимата. Грахът е непретенциозен, може да се засажда на всяко свободно парче земя, ще дава култури както на сянка, така и на бедна на минерали почва.
6. Картофи
Обикновено картофеното поле заема голяма площ от градината, а това ни кара доста да се поизпотим понякога през лятото, особено, ако трябва да ги плевим. Но ако не гоните обемите, а засадите само няколко лехи картофи, можете да получите реколта без никакви допълнителни усилия.
7. Тиквички
Всичко, от което тиквичките се нуждаят за стабилно плододаване е слънчево място, топло време и липса на продължителни дъждове. Само това! Те се засаждат в земята на дълбочина 4-5 сантиметра. Веднъж на всеки десет дни се поливат.
8. Зелен фасул
Зеленият фасул или аспержите са просто божи дар. При добра плодородна година малко парче земя, засадено със зелен фасул може да изхрани голямо семейство и дори да напълни фризера с запаси от полезни зелени (лилави или жълти) шушулки. Сортовете храсти не изискват много и са много прости в селскостопанската технология.
Желаем ви успех и големи реколти!