За съжаление смокините са един от онези плодове, на които нямаме възможност да се наслаждаваме целогодишно. Добрата новина е, че можем да ги похапваме в сушен вид, когато не са в сезон, и да извлечем всичките ползи от тях.
Още: Антивирусни етерични масла: Кои ще ни свършат най-много работа през зимата
Още: Ако не искате вода: Ето какво да пието за по-добра хидратация
Тук на помощ идва фурната, благодарение на която можем да се радваме на вкусните плодове няколко месеца след обработката им.
Как баба суши смокините във фурната
Най-напред ще ви кажем, че това не е никак трудно и сме сигурни, че всеки от вас би се справил, дори и онези, които са прохождащи в кулинарията.
За предпочитане е да заложите на плодове, които не са презрели, нито са твърде големи. Когато сушите смокините по този начин, можете да ги похапвате близо месец след термична обработка.
Още: Как да оправим вкуса на киселата ракия
Ще са ви нужни още захар и вода, за да завършите процеса по сушене на един от най-вкусните и полезни плодове.
За още любопитни и полезни статии - очакваме ви във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Сварете сироп от водата и захарта и след това добавете плодовете към него. Дръжте ги 10 секунди и след това ги извадете. Това е важно за запазване цвета на плода.
Защо смокините са полезни и как да ги ядем правилно?
След като ги извадите, започнете да ги подреждате върху решетката на фурната. Върнете решетката на най-високото ниво и включете фурната на възможно най-ниските градуси. Сушенето е продължителен процес, отнемащ близо 6 часа. Задължително на 3 – я час обърнете плодовете, така че да се изсушат равномерно от всичките си страни.
Още: Сушите ли прането си на радиатора? Ето защо е опасно
Още: Орех пекан – какви са неговите невероятни ползи и свойства
Крайният резултат са гумени и пластични смокини. Можете да ги сплескате леко, за да придобият вид на купешките, които сте свикнали да похапвате.
Съхранявайте ги в хартиени пликове.