На технологичната корпорация Microsoft може да се наложи да предложи отстъпки, за да отговори на антитръстовите опасения на Европейския съюз относно плана й да придобие софтуерния разработчик Activision Blizzard, след като европейските регулатори започнаха пълномащабно разследване на сделката, и предупредиха за нейното негативно въздействие, съобщи Ройтерс.
Още: Три дни музика и забавление в Пловдив с EON от Vivacom
Още: Vivacom посреща 58 стажанти от цялата страна (СНИМКИ)
Microsoft обяви сделката, на стойност 69 милиарда долара, през януари, като се надява, че игрите на Activision Blizzard, сред които са хитовите заглавия Call of Duty и World of Warcraft, ще й помогнат в конкуренцията с азиатските лидери в бранша Tencent и Sony.
"Предварителното разследване на Европейската комисията показва, че трансакцията може значително да намали конкуренцията на пазарите за разпространение на игрови конзоли и компютърни видеоигри, включително абонаментни услуги за много игри и/или услуги за стрийминг на облачни игри, както и за компютърни операционни системи", посочи ЕК в изявление.
"Предварителното разследване предполага, че Microsoft може да има възможността, както и потенциален икономически стимул, да се включи в стратегии за ограничение на конкурентните й дистрибутори на конзолни видеоигри", алармира Комисията. Американската компания заяви, че ще работи с антитръстовия надзорен орган на Евросъюза, за да отговори на тези опасения.
Още: Vivacom предлага детския телевизор KIVI TV на страхотна цена и в комбинация с EON Kids
Още: 5G лято с двойно повече MB на максимална скорост в предплатените пакети на Vivacom
Също така компанията се ангажира да направи една и съща игра едновременно достъпна както за Xbox – игровата конзола на Microsoft, така и за PlayStation – конзолата, произвеждана от Sony. "Искаме хората да имат повече достъп до игри, а не по-малко", каза говорител на Microsoft.
За още любопитни и полезни статии - очакваме ви във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: EON Видеотека със специална селекция „Изкуство у дома“
Още: "Изиграй ми приказка": Деца с увреден слух учат литература чрез театрални постановки
Европейската комисия заяви, че ще реши до 23 март догодина дали да разреши сделката. Британският орган за конкуренция и пазари също разследва придобиването, като изразява подобни опасения като колегите си от ЕС.