Убийството на бизнесмена Петър Христов е поредното за преразпределение на бизнес територии. Това мнение изрази проф. Николай Радулов, водещ експерт на националната сигурност по повод убийството на бизнесмена.
Още: Бомбените заплахи към български училища са изпратени от руска платформа
Още: "Няма заплахи": МВР разкри кое е породило сигналите за бомби в училищата
Христов беше застрелян с осем куршума пред офиса си вчера (8 януари) и по-късно почина в болница.
По думите на Радулов, убийството на моделиера Александър Антов, извършено на 9 януари 2016 година, пък е било знаково за процеса - как ще се преразпределя вече натрупаният легализиран, съществуващ и уважаван капитал преди спирането на еврофондовете през 2020 година.
Радулов подчерта, че тези убийства нямат за цел да ударят държавата, но я улучват, защото тя е дискредитирана от случващото се.
Още: Окончателно: Доживотен затвор за убиеца от "Соло"
Още: Укривали данъци и не внасяли осигуровки: Разбиха престъпна група, ощетявала бюджета с милиони
"Сега, с намаляване на евросредствата, защото те не са безкрайни, ще има преразпределение на съществуващите пари. Средствата, с които ще могат да оперират такъв тип хора, ще бъдат доста ограничени в рамките на държавния бюджет и битката за всяка поръчка ще бъде много люта. Така че, познавайки нашата действителност и виждайки как МВР се разглобява на съставните си части, според мен най-лошото още не е дошло", смята експертът, цитиран в интервю за "Фокус".
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: При опит да бъде нелегално пренесен: Хванаха голямо количество фреон във Видин
Още: "БОЕЦ": Висшият съдебен съвет, работещ с изтекъл мандат, си е раздал огромни бонуси
"Първият изстрел" по този капитал беше по моделиера Антов – КРИБ тогава даде ултиматум на правителството да разкрие убиеца, съответните служби декларираха, че са по следите му, но нищо не се случи – нито КРИБ продължи с протестите си, нито убиецът беше намерен. И едно друго съмнение, което съществува в хората – сегашният закон за борба с корупцията изглежда като инструмент за преразпределяне на средствата", коментира той.
Според него проблемът на криминалните и специалните служби у нас е липсата на агентура. Експертът опроверга данните, че през последните години агентурата се е удвоила и дори утроила, като уточни, че всъщност се е разпределила върху два пъти по-малко хора.
Той предупреди още от опасността от радикализация заради безсилието на МВР да събере доказателства при такива случаи.
Още: НСО за катастрофата: Вината е на другия участник
Още: Катастрофа с автобус на АМ „Хемус“, има огромно задръстване