Виктория Томова стигна до 1/4-финалите в Сеул

19 септември 2024, 12:22 часа • 346 прочитания

Водещата тенисистка на България Виктория Томова успя да се класира за 1/4-финалите на женския турнир на двойки в Сеул. Българката си партнира с японката Макото Ниномия, а двете успяха да победят Варвара Лепченко от САЩ и Наталия Стеванович от Сърбия с 4:6, 6:4, 13-11.

Виктория Томова с успех на двойки в Сеул

Томова и Ниномия трябваше да правят обрат, след като загубиха първата част. Вторият сет бе равностоен, като в първите девет гейма не се стигна до пробив, но в десетия българката и нейната съотборничка успяха да спечелят още първия си сетбол и да изравнят сетовете.

Виктория Томова

Дълъг тайбрек и четири мачбола отведоха Томова до победата

Последва дълъг тайбрек, в който Томова и японката пропуснаха три мачбола, но в нито един момент не дадоха такъв на опонентките си. Така при четвъртата си възможност двете тенисистки успяха да спечелят мача с 13:11 точки.

В четвъртфиналите Томова и Ниномия ще срещнат поставените под номер 1 в схемата Вероника Кудерметова от Русия и Хао-Чин Чан от Тайван. През миналия месец Виктория Томова участва на US Open, но отпадна още на старта.